Sekvenčné sťahovanie torrentov

29.12.2015 22:50 ·

Sťahuješ video cez torrent a chceš ho pozerať už počas sťahovania. Riešenie má názov sekvenčné sťahovanie.

Niektoré programy ako napr. MPC HC alebo VLC, o ktorých som písal v článku Prehratie videa počas sťahovania umožňujú pozerať video obsah ešte pred ukončením sťahovania. Ak si už niekedy sťahoval torrent, iste si si všimol, že sa sťahuje po častiach, celkom náhodne. Aby bolo možné spustiť prehrávanie, musia dáta nasledovať za sebou (sekvenčne).

Ukážeme si, ako je toto správanie možné docieliť v programe μTorrent - azda najpoužívanejšom torrent klientovi. Nastavenie je predvolené skryté, preto použijeme špeciálnu kombináciu klávesov.

utorrent nastavenie

V programe najskôr klikneme na Nastavenia. Potom stlačíme súčasne ľavý SHIFT+F2 a popri tom klikneme na Možnosti. V okne vyberieme Rozšírené nastavenia do poľa Filter zadáme "seq".

sekvenčný download

Mali by sme uvidieť dva riadky. Obe hodnoty nastavíme na true a potvrdíme OK. Od tohto momentu sa budú všetky torrenty sťahovať sekvenčne a my nebudeme musieť zbytočne čakať na dokončenie. Nevýhodou môže byť pomalšia rýchlosť, ktorá závisí od počtu ľudí, ktorí aktuálny "kúsok" súboru momentálne zdieľajú.

Komentáre:
Pridať príspevok

meno
e-mail (nutný pre zobrazenie gravatara)
web
opíšte číslo päť

v okne