Poľovníctvo z môjho pohľadu

23.05.2009 15:57 ·

Keď som videl, ako sa Vlado snaží, musel som aj ja nejak prispieť. Asi to nebude to, na čo ste zvyknutí od Vlada, ale aspoň niečo.

Tak teda skúsim priblížiť poľovníctvo z môjho pohľadu, z pohľadu chlapca z dediny. Musím povedať, že keď prídem domov z paštekárova, tak prvé čo urobím je, že volám ujovi a pýtam sa ho kedy ideme do lesa. Nie s tým cieľom, že čo tam zabijeme. Lebo pokiaľ ti to nie je pridelené, môžeš si ísť brnkať. Ja to beriem tak, že si tam dokonale vyčistím hlavu, zabudnem na problémy a vidím, že globálne otepľovanie a všetky tieto sračky, čo sa dejú okolo nás, ešte nezničili celú prírodu.

Poľovníci, s ktorými spoločne chodíme do lesa, sú všetko správni chlapi, ktorí vedia, čo si môžu a nemôžu dovoliť. Nie je to fakt len o zabíjaní, ale vysvetlite si to každý ako len chcete... Mne to dáva zážitky, na ktoré v živote nezabudnem. Napríklad keď máte niesť vrece plné kukurice asi jeden kilometer, ísť s nim cez les a cez sneh. Vtedy zistíte, čo to je. Nasmiali sa na tom všetci, ale nakoniec som to vrece doniesol tam, kde bolo treba a zverina mala opäť ľahšie prežiť v zime. Tiež stavanie nových krmelcov. Všetko vyniesť hore a ostatný materiál nájsť v lese.

Toto, sú ti veci, ktoré malo kto vidí na poľovníctve. Ale tie myslím nikomu neprekážajú, skôr to, že niekto niekde zabije líšku, srnca a inú lesnú zver. Tak k tomu nechcem písať nič. Je to tak. Nebudem vysvetľovať prečo, lebo sa s nikým nenahádam. Možno taký malý príklad. Líška je prenášačom chorôb a ešte aj kynoží malú zver. Chce niekto, aby zvieratá zabíjala nejaká choroba? Asi nikto. Keď vidíte, že má zviera zlomenú nohu alebo je staré a choré, necháte ho žiť a trápiť sa? Ak áno, ste nehumánni hňupi práve vy.

Berte to každý ako chcete. Viem, ako to berie väčšina poľovníkov, tak sa nie je za čo hanbiť. A už vôbec nie, keď aj poľovníkovi vybehne slza, keď sa pozrie na svoj úlovok. Tiež sme ľudia. Ďalšou zaujímavou vecou tejto posranej krízy je, že sa rozmáha pytliactvo. Je to z toho dôvodu, že národné parky nemajú z čoho platiť lesnú stráž. Myslím, že na pytliakov by sa malo pozerať ako na ničiteľov prírody aj keď, ako som raz už spomenul, aj v radoch poľovníkov sa nájdu takýto blbci, ktorí robia hanbu. Osobne by som ich povešal za gule do prievanu, lebo pre týchto ľudí hádžeme poľovníkov do jedného vreca s pytliakmi.

Tak teda to by bolo asi všetko z môjho pohľadu. Berte to ako chcete, je to na vás. Názor nikoho tým neodsudzujem. Hubert (patrón poľovníkov) večne živý a nikdy inak. Lesu a lovu zdar.

Komentáre:
23.05.2009 18:41 [1] vasava | Zobraziť
23.05.2009 22:54 [2] MatoV
ja by som ani vrabca nezastrelil :D
24.05.2009 12:22 [3] Scouser
matisek ty si khar :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
24.05.2009 12:58 [4] PoloVlad
Pôvodne som nechcel ani pridať komentár, ale budiš. Ja poznám tvoje postoje a názory na poľovníctvo. Tvoj ujo dostal povolenku na odstrel srnca III. VT, takže budeš mať možnosť zažiť niečo nové v prírode.
Mnohé veci v článku však zostali nedopovedané. Ako hovoril jeden múdry matematik, to by mohol byť trestný čin. Ale možno sa to bude viacerým páčiť, lebo to nie je obhajoba a je to laicky napísané, bez urážky.
Problém pytliactva nie je žiadny dôsledok posranej krízy, ani len problém národných parkov. Samotná lesná stráž má len obmedzené právomoci a nikto nepôjde proti pytliakom, lebo nevieš koľko ich je v lese, kde sú, a bez problémov vytrelia guľu aj po tebe, lebo vedia, že za pytliactvo je basa. To sú ľudia bažiaci po krvi.
Ešte ku komentáru v knihe návštev. Ani sám neveríš tomu, že sa ľudia vedia správať v prírode. To vie dnes len málokto.
24.05.2009 23:24 [5] dex_ter | Zobraziť
24.05.2009 23:46 [6] Peťo
Mišo, výborný článok, súhlasím s tebou, nič mu nemožno vytknúť.
A teraz spirituálne: Týmto si vytvoril nový priestor pre témy článkov. Už to nemusí byť iba niekoho hobby alebo snaha o zaujímavosti, ale jednoducho vyjadriť svoj názor k danej problematike.

Vo všetkých článkoch o poľovníctve(aj zmazaných) bolo zmienené pytliactvo. Akoby to bol jediný problém. Je to problém pre iba a len poľovníkov. Tak súhrnne o ňom. Myslím si, že taký pytliak určite poškodzuje prírodu menej ako naša spoločnosť náš životný štýl a je jedno od akého konca to vezmete, či už zmienené globálne otepľovanie, emisie, skládky, ťažba. Za TOTO by mala byť basa, nie iba za nejaké pytliactvo, kde si niekto odstrelí jeleňa!
25.05.2009 18:13 [7] Scouser
vlado, cviro ma podla mna pravdu kazdy vie ako sa spravat v lese....ale ci sa tak aj sprava to uz je druha vec
Pridať príspevok

meno
e-mail (nutný pre zobrazenie gravatara)
web
opíšte číslo päť

v okne